Oddělení léčebné výživy (OLV)

nahoru

Charakteristika oddělení

Oddělení léčebné výživy zabezpečuje v Klatovské nemocnici nutriční péči v souladu s platným dietním systémem a platnými standardy. Cílem oddělení je zajistit optimální nutriční péči u pacientů a klientů, zajistit příjem stravy v odpovídajícím množství a vhodnou formou podání.

Správná nutriční péče se pozitivně odráží na zdravotním stavu pacienta, zkracuje průběh a dobu rekonvalescence, zlepšuje imunitu a má pozitivní vliv na hojení ran.

Jídelní lístek pro pacienty se sestavuje na základě požadavků medicínských pracovníků.

Oddělení poskytuje poradenství a edukaci v oblasti stravování a výživy i mimo nemocnici. Provozní doba oddělení je pondělí až pátek 6:00 - 14:30.

nahoru

Struktura oddělení

OLV se nachází v budově č. 14, která navazuje spojovací chodbou na severní křídlo hlavního monobloku nemocnice. Vstup na pracoviště je z jižní strany objektu (z uličky od monobloku).

Schéma celého areálu nemocnice zde. 

nahoru

Personální vybavení

Ústavním dietologem v Klatovské nemocnici je MUDr. Miloslav Görner (interní oddělní), který je odborným poradcem ošetřujících lékařů i nutričních terapeutek v otázkách nutriční péče. Vrchní sestrou odd. je Iva Čumpelová. Provoz zajišťují dvě nutriční terapeutky.

nahoru

Kontakty na oddělení

Obecný kontakt / Vrchní sestra 376 335 923 olv@nemkt.cz / cumpelova@nemkt.cz

    Oddělení > Oddělení léčebné výživy (OLV)
Klatovská nemocnice, a.s.
Plzeňská 929, 339 01 Klatovy
IČO: 26360527 DIČ: CZ26360527

Klatovská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.